Gdzie ubezpieczyć mieszkanie w bloku

Na dziś dzień, większa część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych nad Wisłą, jest ubezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega tylko na tym, że zwykle, piecza, jaką dostarczają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli prywatnych mieszkań. Dobrze ponadto rozważyć wykup indywidualnego ubezpieczenia lokum, bowiem, ubezpieczenia, które są wliczone w czynsz, są wyraźnie gorszą opcją dla propozycji, jakie obrazujemy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym składnikiem, jaki powinniśmy mieć na względzie poszukując lepszego zabezpieczenia nieruchomości w bloku, jest charakter asekurowania. Polisy, które mają spółdzielnie czy wspólnoty, umożliwiają odbudowanie i reperację głównych elementów stałych budynku oraz części wspólnych pomieszczenia, to znaczy klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest przypadek, gdy pożar lub wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W takim przypadku wypadki poniesione przez właścicieli lokali pozostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej OC wspólnoty czy spółdzielni.
Jednakże w polisach, jakie zapewniają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takich wypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za zdarzenie w mieszkaniu prywatnym jest jednakże bardzo niedużo. A jeżeli już się stanie tak, że ubezpieczenie nabyte przez spółdzielnię czy wspólnotę, zabezpiecza interesy poszczególnych posiadaczy lokali, to sumy ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. W ten sposób, każdy właściciel lokalu, jest zobligowany sam zagwarantować sobie zabezpieczenie wykupując najciekawsze ubezpieczenie lokalu, które będzie miało najszerszy wariant asekurowania z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Limit ochrony, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  podstawowych ryzykach i nie zapewnia doraźnej pomocy dla pokrzywdzonych. Decydujac się na u nas propozycję indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, zdobywają Państwo w standardzie duży pakiet usług Assistance. W ten sposób, w sytuacji, gdy mieszkanie nie nadaje się do korzystania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina może liczyć na zakwaterowanie w hotelu niekiedy do 90 dni albo nawet przewóz ocalałego mienia do wskazanego miejsca.
Reasumując, co musi zawierać najciekawsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja całej rekompensaty strat w lokalu mieszkalnym, na wypadek gdyby spółdzielnia czy wspólnota nie zadbała o pełną ochronę dla budynku, w którym zamieszkujesz (ubezpieczenie murów);
·    pewność asekuracji każdych podzespołów nieruchomości (nie tylko murów, ale również umeblowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, sprzętów w zabudowie);
·    zwrot wydatków szukania przyczyny szkody, pod warunkiem, że nie wiadomo skąd przykładowo kapie woda;
·    pomoc w dotkliwych okolicznościach – np. zakwaterowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia posiadłości albo pomoc hydraulika, kiedy pękła uszczelka;
·    gwarancja odpowiednich relacji z sąsiadami, na wypadek szkód spowodowanych w ich mieniu – np. zalanie sufitu czy naruszenie zaparkowanego samochodu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona aprobowana przez banki, w sytuacji, gdy Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Wiadomo, że rzetelne ubezpieczenie mieszkania nie jest rzeczą łatwą. Kalkuluje się poświęcić nieco czasu na znalezienie trafniej oferty albowiem możesz wynaleźć perełkę dla siebie – czyli duży zakres ubezpieczenia w ciekawej kwocie. Zalecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu policzymy Państwu polisę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą propozycję.