Kalkulatory

Kalkulatory

Kalkulator ubezpieczeń jest narzędziem dostępnym w internecie, które pozwala na szybką weryfikację ofert towarzystw w zależności od rodzaju ubezpieczenia.

W sieci dostępnych jest wiele serwisów oferujących kalkulatory, dlatego też różnią się one budową i formą. Zasada działania kalkulatorów ubezpieczeń jest natomiast bardzo podobna. Narzędzie przybiera formę interaktywnej aplikacji w postaci formularza, który wypełnia użytkownik, podając dane niezbędne do wyliczenia składki. Po ich przetworzeniu i nałożeniu stosownych algorytmów, kalkulator ubezpieczeń przedstawia tabelę wynikową, która zawiera porównanie towarzystw, nie tylko pod kątem ceny za ubezpieczenie, ale również ze względu na zakres ochrony. Kalkulator ubezpieczeń jest systemem opartym o taryfikatory towarzystw internetowych, dzięki czemu przedstawia wiarygodne składki.

W internecie znajdziemy kilka rodzajów kalkulatorów:

  • kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych
  • kalkulator ubezpieczeń turystycznych
  • kalkulator ubezpieczeń na życie
  • kalkulator ubezpieczeń nieruchomości

Najpopularniejszym kalkulatorem jest kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych. Pozwala on na sprawdzenie składek za dowolne ubezpieczenia samochodowe: OC, AC, NNW. Kalkulator umożliwia też kalkulację ubezpieczeń połączonych w dowolnych kombinacjach: pakiet OC+AC, OC+NNW, itd. Przy porównaniu ubezpieczeń dodatkowych, jak AC i NNW, użytkownik ma możliwość porównania zakresu ochrony, jaki oferuje dane towarzystwo. Poza tym ma możliwość manipulacji poszczególnymi parametrami oferty, takimi jak: liczba rat czy wysokość udziału własnego.

Internetowe porównywarki ubezpieczeń stale rosną w popularność, dzięki czemu ciągle się doskonalą i ewoluują. Są one na bieżąco aktualizowane, uwzględniając wszystkie okresowe promocje wprowadzane przez towarzystwa. Niektóre kalkulatory umożliwiają również użytkownikowi sfinalizowanie transakcji. Poza porównaniem może on kupić wybrane najtańsze ubezpieczenie on-line, bez wychodzenia z domu, tracenia pieniędzy i czasu (przejście przez proces porównania zajmuje ok. 10-15 minut). Kalkulatory ubezpieczeń zostały stworzone aby ułatwiać wybór i zakup najkorzystniejszej opcji ubezpieczenia w sposób szybki i wygodny.