Na jakiej zasadzie działa kalkulator OC?

Na jakiej zasadzie działa kalkulator OC?

Kalkulator OC jest współczesnym narzędziem, które dostępne jest wyłącznie w internecie, które pozwala na zweryfikowanie wysokości składki za ubezpieczenie OC i/lub AC.

Dostępne są różne rodzaje kalkulatorów OC, różniących się z reguły grafiką, ewentualnie liczbą etapów do pokonania przez użytkownika, różnymi wymogami w stosunku do pobieranych danych oraz liczbą ofert w ostatniej części kalkulacji, jaką jest tabela z wynikami.

OC kalkulator samochodu ciężarowego zbudowany jest z reguły z formularza podzielonego na 3 do 5 etapów, który użytkownik uzupełnia wpisując prawdziwe informacje dotyczące właściciela pojazdu i dane samochodu. Istotnym jest, aby te dane były rzetelne i zgodne z dokumentami, ponieważ mają one kluczowy wpływ na wartość finalnej składki za ubezpieczenia OC AC. Po przebrnięciu przez wszystkie kroki formularza użytkownik uzyskuje listę stawek oferowanych przez kilkanaście firm ubezpieczeniowych posortowanych od najniższej do najwyższej. W ramach finalizacji klient może zamówić ubezpieczenie OC online lub zaczerpnąć dalszej porady konsultanta. Kalkulatory OC są zaprogramowane w oparciu o taryfikatory TU, dzięki czemu możemy być spokojni, że ceny za polisy są wiarygodne.

Kalkulator OC funkcjonuje na podobnej zasadzie jak ubezpieczenia direct. Odmienne jest tylko to, że formularz ubezpieczenia direct – finalizowanego przez internet i telefon, ukazuje nam cenę oferowaną tylko przez jednego ubezpieczyciela. OC kalkulator umożliwia analizę nawet kilkunastu firm, również stacjonarnych, przedstawia składki za ubezpieczenia Gefion, ubezpieczenia Link 4 PZU i wiele innych, mniej znanych ubezpieczycieli.